Balustrady

Balustrady szklane są jednym z najnowocześniejszych rozwiązań architektonicznych. Wyrażają  najnowsze, najmodniejsze trendy designerskie.

Podnoszą one komfort mieszkań i zwiększają prestiż rezydencji oraz budynków użyteczności publicznych.  Dają praktycznie nieograniczoną swobodę w projektowaniu. Znajdują zastosowanie we wnętrzach zarówno charakterze tradycyjnym, jak i nowoczesnym, loftowym.

 Bezpieczeństwo i nowoczesny design to dwie najważniejsze cechy jakimi powinny się charakteryzować balustrady szklane. Szkło z którego wykonujemy balustrady ma podwyższone parametry wytrzymałości mechanicznej Osiągamy to stosując szkło hartowane lub szkło laminowane czyli tafle szkła sklejone ze sobą folia PVB. To drugie rozwiązanie daje bardzo ciekawe efekty, stwarza wiele możliwości dekoracyjnych. Balustrada nie musi być przeźroczysta, warstwy folii między taflami można barwić,  zastosować elementy grafiki czy umieścić diody LED.

Stosujemy również na życzenie klientów szkło z powłoka samoczyszczącą. Balustrady szklane znajdują zastosowanie w powierzchniach wewnętrznych, jaki zewnętrznych.  Nadają one we wnętrzu poczucie przestrzeni ,lekkości oraz elegancji.

Do wyboru pozostają balustrady z barierką wykonaną z drewna bądź stali nierdzewnej, a także balustrady szklane bez barierki. Oferowane balustrady dzielą się także wg sposobu ich montażu. Proponujemy wykonanie balustrad typu: szkło-słupki oraz balustrady cało szklane, z barierką, jak i bez barierki. Mamy w swojej ofercie szkło giętkie, z które tworzymy na przykład balustrady przy krętych schodach. Niezwykłą właściwością szkła jest możliwość formowania w dowolnych kształtach, co umożliwia dostosowanie balustrady do formy schodów.

Dzięki dużej gamie akcesoriów dostępne systemy mocowań umożliwiają zaprojektowanie oryginalnej szklanej balustrady. Zazwyczaj elementy wchodzące w skład systemu można dopasowywać do siebie w dowolny sposób,

Balustrady cało szklane, wyróżniają się tym, że ich elementem konstrukcyjnym jest sama tafla szkła. Taka konstrukcja powoduje, że pozbywamy się zbędnych detali  oraz zyskujemy nowe możliwości, takie jak chociażby zainstalowanie podświetlenia LED, wyglądającego pięknie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Oprócz podświetlenia, balustrady szklane mogą być zbudowane ze szkła o różnych kolorach. Taki spersonalizowany wygląd będzie cieszył każdego inwestora i projektanta, a także ludzi odwiedzających miejsce, w którym balustrada się znajduje.

W celu zapewnienia prywatności na schodach i w miejscach publicznych można zastosować szkło nieprzejrzyste – mleczne lub ornamentowe, w  skład balustrady mogą wchodzić również zalaminowane elementy fotowoltaiczne

Stosowane są następujące sposoby mocowania tafli szklanych:
– mechaniczne
– liniowe wzdłuż krawędzi,
– punktowe za pomocą łączników (przelotowych lub obejmujących taflę szkła),
– za pośrednictwem klejenia przy użyciu spoiw konstrukcyjnych.

Oferujemy swoim klientom z Poznania i okolicznych miejscowości produkty najwyższej jakości i atrakcyjnym wyglądzie.

Top